Iphone x sonunda Türkiye’de!

Iphone X Türkiye’de!

Apple firmasının tanıtımını 12 eylülde gerçekleştirdiği iphone X modeli sonunda Türkiye üzerinde de satışa çıktı. Tasarım olarak kendinden fazlaca söz ettiren telefon apple firmasının 10. yıla özel çıkardığı bir model.

10. yıla özel olan bu iphone x fiyat olarak ne kadar gelin göz atalım.

Daha ülkemize gelmeden ülkenin teknoloji gündemine oturan bu telefon tanıtıldığı günden bu yana büyük bir hayran kitlesini de beraberinde getirdi. Saatler öncesinden ve günler öncesinden telefonu almak için Apple Store mağazalarında kuyruk oluşturan hayranları bu modele olan ilgilerini her fırsatta gösteriyorlar. Diğer birçok rakibinin önüne geçmek için birçok yenilik yapılmış bir model. Gelin bir de iphone x’in teknik özelliklerine göz atalım.

Iphone X teknik özellikleri

Iphone X diğer modellere kıyasla biraz daha yüksek kapasite ile sunuluyor. Bunlar 64GB ve 256GB  olmak üzere 2 seçenek olarak sunulmuş.

Iphone X renk seçenekleri olarak da müşterilerine biraz cimri davranmış. Çünkü iphone X 2 farklı renk seçeneği ile satışa sunuluyor. Bunlar gümüş ve  uzay grisi. Yani namı değer iphone koyu gri rengi.

Apple bu

telefonu geleceğin telefonu olarak adlandırmış. Çerçevesiz bir gövdeye sahip olan telefon ekran boyutlarıyla da göz dolduruyor. Görüntüsü ile geleceğin telefonu adını hakketmiş gibi duruyor. Telefon Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada da büyük bir ilgi gördü.

Iphone X ile yapacağınız işlemlerin hepsi 3GB ram ile yapılmakta ve telefon ios 11 sürümü ile gelmekte.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir