Yağ yakmanızı hızlandıracak yiyecekler!

Yağ yakmanızı hızlandıracak yiyecekler arasında tabii ki olmazsa olmaz sebze ve meyveler geliyor. Sağlıksız onca paketli ürünler varken sebze ve meyve gibi yiyeceklere yönelmemiz zorlaşsa da hayatımızı daha sağlıklı ve fit geçirmek istiyorsak meyve ve sebze tüketmeliyiz. Bunların yanında olmazsa olmaz et, süt ve bakliyatları da atlamamak gerekir. Gelin size kilo vermeniz de yardımcı olacak yiyeceklere göz atalım.

1- Acı biber

Acı biber kolesterolü düşürür ve  zengin C vitamini ile vücut direncinizi artırır. Aynı zaman da sindirime yardımcı olur.2- Lahana

İçerisinde bulundurduğu lifler ve zengin vitaminler sayesinde size yağ yaktırma konusunda yardımı dokunacaktır.

3- Keten Tohumu

Aşırı kullanımından uzak durarak kararında tüketilerek bağırsaklarınızı düzene sokar. Bunun yanı sıra sindirim sisteminizin ve metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olarak kilo vermede size büyük destek olabilir.

4- Yumurta beyazı 

Ortalama bir yumurta 71 kaloridir. Fakat bu kalorinin 55 kalorisini yumurtanın sarı kısmı oluşturur. Sadece 16 kalorisi beyaz kısmından oluşur. Beyaz kısmı protein açısından oldukça zengindir. Ayrıca oldukça fazla minarellere sahiptir.

5- Tarçın 

İçeriğindeki maddeler ile metabolizmayı hızlandırmada yardımcı olur. İltihap sökme gibi özellikleriyle de bilinir.

6- Turp

İçerisindeki yoğun su miktarı ve zengin lif kaynağı ile size yağ yakma konusunda oldukça yardımcı olabilecek bir yiyecek olan turp metabolizmanızı da hızlandırarak kilo verme de en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir.,
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir