Cinsel Hayatınızı Bitiren 5 Hata!

Cinsel Hayatınızı Bitiren 5 Hata!

 

Cinsel ilişki, evli ya da henüz sevgili aşamasında olan kadın ve erkeklerin ilişkilerinin devamı için gerekli olan en önemli şeylerin başında gelmektedir. Bu ilişki esnasında bireysel ya da karşılıklı olarak yapılan cinsel hatalar, ilerleyen dönemde partnerinizle olan cinsel ilişkinizin bitmesine kadar devam edebilmektedir. Bu yüzden bu beş hatadan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

 

  1. ÖN SEVİŞMENİN KISA TUTULMASI:

 

Ön sevişme, kadının erkeği, erkeğin ise kadınını cinsel birleşmeye hazırladığı, birliktelik öncesi yaşanan öpüşme, sevişme, dokunma ve kimi zaman koklama ve yalama şeklinde olabilen seks öncesi hazırlık aşamasıdır. Bu aşamayı çoğu erkek önemsemez ve bir an önce cinsel birleşmeye geçmek ister. Fakat bu kadınlar için oldukça önemli bir etap olduğu için, eğer erkek ön sevişmeyi uzun tutar ve kadınının istediklerini yerine getirirse, kadın da ona erkeğin istediklerini verecektir. Fakat aksi olduğu durumda cinsel ilişkinizin uzun süreli devam etmeyeceği aşikardır.

 

  1. DEĞİŞİKLİKLERDEN UZAK DURMA :

 

Buradaki değişikliklerden kasıt, pek tabi değişik fantezilerdir. Erkeğin ya da kadının hayal ettiği değişik fantezileri gerçekleştirmek, cinsel ilişkinin heyecanını yükseltecek ve ilişinizi sıradanlıktan çıkaracaktır. Fantezilerden korkmak ya da değişikliklerden uzak durmak sizlere bir şey kazandırmayacağı gibi cinsel ilişkinizin sonunu hazırlayacaktır.

 

3.SADECE CİNSEL ORGANLARIN BİRLEŞİMİNE ODAKLANMAK:

 

Evet cinsel birleşme daha çok cinsel organların bir araya gelmesi gibi görülse de, bu olaya biraz daha ruhsal ve duygusal baktığınız zaman, cinsel birleşme sırasında aynı zamanda karşınızdaki kişi ile vücutlarınız bir araya geldiğini, aynı anda nefes alıp verdiğinizi, ruhlarınızın birleştiğini de görebilmeniz mümkündür.

 

4.SADECE BOŞALMAYA ODAKLANMAK:

 

Cinsel birleşme sırasında kimi zaman boşalma gerçekleşebileceği gibi kimi zamanda gerçekleşmeyebilir. Özellikle kadınlar için boşalma durumu oldukça zor bir olaydır. Kadının boşalma durumu olmadığı zaman erkek bunu yanlış anlayıp tatmin olmadığını düşünebilmektedir. Fakat bu oldukça saçma bir düşüncedir. Çünkü kadınlar erkeklere nazaran daha az sıklıkla boşalma gerçekleştirebilmektedir. Fakat bu durum onların cinsel birleşmeden zevk almadıkları anlamına gelmez. Sizlerde cinsel ilişkilerinizde sorun olmasını istemiyorsanız, sadece boşalmaya odaklanmamalı ve anın tadını çıkarmalısınız.

 

5.ŞEHVET DUYGUSUNU UNUTMAK:

 

Şehvet bir

anlandirmanin-yollari-nelerdir/">cinsel ilişkinin olmazsa olmaz yapı taşlarından biridir. Eğer karşınızdaki kişiye olan şehvet ve isteme duygunuz azalır ve ona eskisi gibi olan hayranlığınız azalır ise, cinsel ilişkinizin bitmesi kaçınılmaz son olacaktır. Bu ve bunun gibi şehvet duygusunun azalması cinsellikte uzak durmanız gerekenler arasında yer almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir