Evde Dikiş Dikerek Nasıl Para Kazanılır?

Dikiş dikmek çoğu kişinin geçimini sağlamak için yaptığı bir uğraş olsa da hobi olarak da dikiş diken pek çok kişi var. Bir iş yeri olmadan da ortalamanın üzerinde bir gelir elde etmek mümkün. Yoğun koşuşturmada çok basit dikiş işlerine bile zamanı olmayan kişilere ulaşmak size ek bir gelir olarak geri dönecektir.

 

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

 

Sosyal medya hesaplarında bu işi yaptığınızı belirtmeniz yakın çevrenizin dikiş işlerini almanızı sağlayacaktır. Eğer daha önce diktiğiniz ürünler varsa bunları kendinize ait bir sayfa oluşturarak paylaşabilirsiniz. Verilen siparişler doğrultusunda çalışarak büyük bir kitleye iş yetiştirmekte zorlanabileceğiniz bir duruma dahi gelebilirsiniz.

 

Hitap Edeceğiniz Kitleyi Belirleyin.

 

Sosyal medya hesaplarından en çok sipariş verilen ürünler bebek kıyafetleridir. Genellikle doğum günü partileri için düğün, kına gibi özel diğer günler için herkesin her yerde bulabileceği kıyafetler yerine kendisine özel kıyafeti tercih eden kişi sayısı oldukça fazla. Evde para kazanma işlemi bu aşamadan sonra sizin çabanızla doğru orantılı olacaktır. Siparişini aldığınız kişilerin memnuniyetlerini içeren mesajları sayfanızda paylaşarak da güven ortamı oluşturabilirsiniz. Genellikle kolay ama gösterişli tütü etekler dikerek üzerine alacağınız basit bir tişörtle kombin yapabilir isim yazabilirsiniz. Atacağınız bu küçük adımlar size emeğinizin karşılığından daha fazlasını verecektir. Fabrika çıkışlı elbiseleri farklılaştırarak giyen ekleme ya da çıkarmalar yaparak elbiseyi kendisine özel hale getiren kişilere yapacağınız elbisenin öncesi ve sonrası görselleriyle daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz.

 

İlanı Doğru Bir Şekilde Yapıştırmak Önemli

 

Oturduğunuz yere uygun bir ilan hazırlayarak komşularınıza ve çevrenizde yaşayan diğer kişileri bu işi yaptığınızdan haberdar etmeniz gerekiyor. İlanı eğer yüksek katlı bir apartmanda oturmuyorsanız camınızın içine dahi yapıştırabilirsiniz. Yalnız okunaklı bir yazı yazmazsanız bu işlem hiç bir işe yaramayacaktır. Eviniz yazdığınız yazı aşağıdan görünmeyecek kadar yüksek katlı bir binadaysa adres ekleyerek ilan panolarına yapıştırabilirsiniz. Bina girişine de yine ilan yapıştırmak çok daha avantajlı ç

nkü müşterilerinizin çok yakınında olacaksınız. Mevcut müşterileriniz işlerinizi beğendiğinde sizi başkalarına da tavsiye edecektir. O yüzden nezaketli bir iletişim size müşteri sadakati de kazandırır. İşlerinizi belirttiğiniz zamanda teslim etmeniz de çok önemli bir ayrıntıdır.

 

Başkalarının İşlerine Ortak Olabilirsiniz

 

Tekstil atölyelerinde bazı işler fabrika bünyesinde yapılmaz. Başka kanallar aracılığıyla tamamladıkları bu işlere talip olabilirsiniz. İnternet üzerinden ulaşacağınız yakınınızdaki fabrika ya da atölye iletişim numaralarını arayarak kendilerine teklifinizi iletebilirsiniz. O an olmasa bile uzun vadede iş alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir