Cinsel İlişkiden Önce Bunları Sakın Yapmayın!

Cinsel İlişkiden Önce Bunları Sakın Yapmayın!

Antihistamin ( Alerji ilacı ) kullanmayın!

Antihistamin ( Alerji ilacı ), daha çok vücuttaki mukus salgısını engelleyerek rahat nefes almak amacı ile kullanılır. Fakat eğer cinsel ilişkiden önce alerji ilacı alırsanız, vajinanızdaki mukus tabakası kuruyabilir ve bu durum cinsel ilişki sırasında birtakım zorluklara neden olabilir.

Acılı yemeklerden kaçının!

Yediğiniz yemekler vajinanızın kokusunu ve tadını değiştirebilir. Bu nedenle cinsel ilişki öncesi acılı yemek yemek, vajinanızda değişimlere neden olur. Ayrıca, eğer elinize acı biber ile temas etmişse ve eliniz kendinizin ya da partnerinizin genital bölgelerinden birine temas ederse, tahrişe veya yanmaya sebep olabilir. Acılı yemekler gaz oluşumuna veya kabarmaya da neden olabilir.

İçkiyi fazla kaçırmayın!

İçkiyi fazla kaçırmak hem kadın de erkeklerde cinsel ilişki sırasında alınan hazzın azalmasına neden olur ve orgazm olma olasılığınızı düşürür. Erkeklerde ise erekte olmayı zorlaştırır.

Cinsel ilişkiden önce naneli şeker yemeyin!

Naneli şeker, genellikle kötü ağız kokusundan kurtulmak için kullanılır fakat naneli şeker mentol içerir ve mentol partnerinizin testosteron seviyesini düşürebilir ve kötü bir cinsel deneyim yaşamanıza neden olabilir.

Cinsel ilişkiden hemen önce genital bölgenizi tıraş etmeyin!

Jilet kullanımı derinizi tahriş edebilir ve genital bölgeyi olduğundan daha hassas bir hale getirebilir. Eğer jilet kullanımı sırasında küçük kanamalar meydana gelirse bu açık yaralar cinsel yollarla bulaşan hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bu yüzden eğer, genital bölgenizdeki kıllardan kurtulmak için jilet yöntemine başvuruyorsanız, bu işi cinsel ilişkiye girmeden en az 1 gün önce yapmanızda fayda vardır.

Elektrikli diş fırçası kullanmayın!

Kulağa enteresan gelse de elektrikli diş fırçası ve alkol bazlı ağız ga

rgaraları cinsel yolla bulaşan hastalıklara davet çıkarabilir. Elektrikli diş fırçalarının sert kılları diş etlerinizde kanamalara yol açabilir, alkol bazlı ağız gargaraları ise mukozalarınızı kurutabilir ya da tahriş edebilir ve yaralara sebep olabilir. Bu yaralar da cinsel yolla bulaşan hastalıklara davetiye çıkarabilir.

Ön sevişme için tatlı yiyecekler kullanmayın!

Mantarların hızla çoğalabilmesi için gerekli olan şekerin bolca bulunduğu çikolata, krem şanti veya bal gibi yiyecekleri ön sevişme sırasında zevki arttırmak için kullanmak mantar enfeksiyonlarına yol açabilir. Bir daha yatak odanıza çeşitli yiyecekler sokmadan önce iki kez düşünün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir