Afrodizyak Nedir, Cinselliğe Nasıl Etki Eder?
Afrodizyak Nedir, Cinselliğe Nasıl Etki Eder?

 

Tüm canlılar doğar, çoğalır ve ölür. Bu nedenle cinsellik her canlının en temel ihtiyacıdır. Ama insanoğlu diğerlerinden farklı olarak çoğalma esnasında haz alır ve bu hazzın sağlanması da gerek psikolojik gerekse fizyolojik etkenler sayesinde olur. Eğer psikolojik altyapı sağlandıysa sıra gelir fizyolojiye ve bunun da sağlanmasının ilk kuralı afrodizyak içeren dışsal destekler sayesinde gerçekleşir.

 

Afrodizyağın Duyuların Üzerindeki Etkisi

 
Kelimenin kökeni Yunan Mitolojisinde güzellik tanrıçası Afrodit’ten geldiği bilinmekle birlikte, Türk Dil Kurumu’na göre “cinsel duyguları ve isteği uyaran veya arttıran madde” anlamına gelmektedir. Görme, dokunma, işitme, tatma ve koklama gibi beş duyuya sahip insanoğlunun en az bir ya da iki duygusu dürtüldüğünde, vücutta oluşan afrodizyak etkisi katbekat artmaktadır.

 

Görsel afrodizyak olarak tangalar, babydollar, jartiyerlerin yanı sıra, ilişki öncesi fısıldanan sözler ya da fonda çalmakta olan yumuşak bir müzik işitsel afrodizyak sayılabilir. Saten, ipek gibi dokunsal afrodizyaklarla birlikte kanımca en önemli afrodizyak sayılan koku sevişme öncesinin olmazsa olmazlarıdır.

 

İstiridye, muz, karides, çilek, antep fıstığı, havyar ve çikolata gibi birçok besin maddesi afrodizyağın tavan yapmasına sebep olurken, aslında en bilinen afrodizyak olan aşık olmanın yerini doldurabilecek herhangi bir şeyden söz etmek mümkün değildir.

 

Bilinmesi gereken bir diğer nokta ise, kimyasal afrodizyakların doğal afrodizyaklara göre daha etkili olması nedeniyle, kimyasal afrodizyak kullanan kişilerin tansiyon, kalp rahatsızlığı benzeri hastalıkları var ise mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdırlar.

 

 Afrodizyağı Arttıran Dışsal Etkenler

 

Genellikle ilişki öncesi etkisi varmış gibi bilinen afrodizyağın aslında ilişki esnasındaki etkisi, gereken şar

tlar oluştuğunda, çok daha yüksektir. Bunu sağlamak için görsel şölen yaratabilecek, seksapaliteyi yükselten kırmızı ışık kullanımı, pozisyon zenginliğini yaratabilecek yataklar, ilişki sırasındaki ritminizi arttıracak ya da yer yer yavaşlatabilecek müzik seçimi de şehveti arttırarak cinselliğinize renk katabilecek, her anlamda olumlu etkileyebilecek etkenlerdir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir