Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Her kadın saçına çok özenir ve kabarık saçlar hiç birinin hoşuna gitmez. Zira kabaran saçlara şekil vermek de çok zordur. Saçlarımızın kabarmasının en büyük sebebi ihtiyacı olan nemi veremediğiniz içindir. Saç tipine uygun ve nem derecesi yüksek şampuan ve saç kremi kullanmak gerekmektedir. Hacim arttıran saç kremlerinden kaçınılmalıdır. Saç maskesi hem kırıklarınızı önler hem de saçın kabarmasını önleyecektir. Bu yüzden ayda bir kez saç maskesi uygulamalısınız. Alkollü saç ürünlerinden uzak durmalısınız.

Kabaran Saça Öneriler:Kullandığınız fırça/tarak önemlidir. Fırçada esnek ve kısa kıllar olmalı, ince dişli taraklar kullanılmamalıdır. Güzellik ürünlerinin bulunduğu yerden bu fırçaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Saç telleriniz kopmayacak şekilde tokalar kullanılmalıdır. Saçlarınızı kuruturken iyonlu ve 1700-1800 watt bir saç kurutucusu kullanırsanız saçlarınızın kabarmasını önleyebilirsiniz. Hatta mümkün olduğunca yıpratan bu ısı ile şekillendirme aletlerini kullanmayın. Bu aletleri kullanmadan önce mutlaka ısıdan koruyan sprey uygulayın. Saçlarınızı tararken tepe kısmından değil aşağı kısımdan taramak da kabartmayı azaltır. Saç kesimi de kabarmada etken faktördür. Katlı kesim değil düz kesim tercih etmelisiniz. Kakül kabarık saçlı bayanların uzak durması gereken bir modeldir. Yastık kılıfınızın pamuklu ve nemi emen özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Hava Şartlarına Göre Saçlara Uygulanacak Yöntemler:

Havalar nemli ve sıcakken saçınıza keratin uygulayın. Havada bulunan nem saçınızın elektriklenerek kabarmasına neden olur. Keratin ise bunun önüne geçerek elektriklenmeyi azalt

ır. Keratin içeren ürünleri düzenli olarak kullanabilirsiniz. Keratinli ürünleri saçlar nemliyken uygulamalısınız. Saçlarınızın kendi halinde kuruması da kabarmayı ve elektriklenmeyi önler.

Kabaran saçlarınıza karbonat iyi gelir. Her duştan sonra suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyerek durulama yapın. Duştan sonra saçınızı mikrofiber özelliği olan bir havluya sarın.

Beslenmede saç için önemlidir ve özellikle bol su tüketmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir