Ev Yapımı Doğal Allık Tarifi

Ev Yapımı Doğal Allık Tarifi

Makyaj malzemeleri kadınlar için vazgeçilmez güzellik ürünleridir. Rujlar, maskaralar, allıklar ve daha birçok ürün kozmetik firmaları tarafından kadınların beğenisine sunuluyor. Ancak son yıllarda kimyasal maddelerin zararlarından korunmak için doğal makyaj malzemesi kullanmayı tercih eden kadınların sayısı gittikçe artmaktadır. Evde yapılabilen ürünler hem doğal hem de çok ucuza mal olduğundan kadınların çok ilgisini çekmektedir. Doğal ev yapımı allık yapımını ayrıntılarıyla ele alalım.

Malzeme listesi

 Pembe tonlarda Allık

-Pancar kökü tozu

-Hibiskus tozu

-Mısır nişastası

-Saklama Kabı

 

Hazırlanışı

Pancar kökü tozunu, hibiskus tozunu ve mısır nişastasını eşit miktarlarda (1 tatlı kaşığı) karıştırma kabına koyun ve renklerin birbirine karışmasını sağlayın, saklama kabına koymadan önce cildinize sürerek renk denemesi yapın. Cildinizde hangi renk daha hoş görünüyorsa arttırıp azaltma yapabilirsiniz. Pancar kökü tozu daha kırmızılık verirken hibiskus tozu biraz daha kahveye yakın bir renk verir.

 

 Şeftali Tonlarda Allık

-Hibiskus tozu

-Toz tarçın

-Mısır nişastası

-Saklama kabı

 Hazırlanışı

Hibiskus tozu, toz tarçın ve mısır nişastasını yine eşit ölçülerde karıştırın. Karışımı mutlaka yüzünüzde deneyin ve renklerini isteğinize göre arttırıp azaltın. Cildinize uygun rengi elde edince hava geçirmez saklama kabına koyun. Allığınız istediğiniz zaman kullanma hazır.

 

 Bronzer Allık

-Toz tarçın

-Kakao

-Mısır Nişastası

-Saklama Kabı

 

Hazırlanışı

Toz tarçın, kakao ve mısır nişastasını istediğiniz miktarlarda birbirine karıştırın, yine cilde uyumlu olup olmadığını kontrol ederek miktarları azaltıp çoğaltabilirsiniz. İstediğiniz rengi elde edince yine hava geçirmez saklama kabına koyuyoruz. Doğal bir bronzer elde etmek işte bu kadar kolay.

 

Al

lığınız toz olduğu için kullanırken dikkat etmeniz gerekli, fırçaya az miktarda ürün alıp cildinize nazikçe uygulamalı ve güzel bir şekilde dağıtmalısınız. Ayrıca ürünü önce bileğinizde deneyip herhangi bir alerjik reaksiyon oluşumu var mı gözlemek gereklidir. Her ne kadar doğal malzemeler kullanılsa da cildinizde nasıl etki yapacağı bilinmez.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir