En İdeal Diyet Hangisidir?

En İdeal Diyet Hangisidir?

 

En ideal diyet listeleri arasında uzmanların fikirleri doğrultusunda belirtilecek olan ayda dört kilo veren diyet programları ilk listede yer almalıdır. Bunun insan sağlığına en uygun diyet olmasının yanı sıra vücudun zinde kalarak sağlıklı bir şekilde hayatına devam edilmesi sağlayan önemli bir diyet olduğu tartışılmaz bir gerçek.

 

Uzman Görüşleri

 

Uzmanların görüşlerine göre gün içerisinde alınan kalorilerin verilen kalorilerden beş yüz kaloriden az olması gerekir. Bu sebeple haftada verilen kilo miktarının yarım ile bir kilo arasında olması ayda yaklaşık 4 kiloya tekabül eder. Bu tarz bir ideal diyet listesi için mutlaka bu konuda size yarar sağlayabilecek bir beslenme uzmanına danışmalısınız çünkü bu diyet listesi için sizin yaşınız, kilonuz, sağlık durumunuz ve kan değerleriniz üzerinden yapılan ölçümlerden sonra size uygun bir diyet listesi oluşturulabilir.

 

Nasıl Kilo Verilir?

 

Düzenli egzersizlerle kiloları verebilmek de mümkündür. Bunun için yoğun bir tempo ya da diyet programı da gerekmemektedir. Gün içerisinde kendinize ayırdığınız belli zamanlarda yürüyüşler yapabilir, koşabilir, ip atlayabilir ya da ilgilenirken sizin de zevk aldığınız belli bir spor dalının hayatınıza girmesi yeterli bir ölçüt olacaktır. Bu süreçte hayatınıza aldığınız bu yeni etkinliklerin yanında bazı şeyleri de hayatınızdan çıkarmayı aklınızda tutmalısınız. Bunlar: ekmek, şeker ve tuz. Günlük hayatımızda üç beyaz diye bilinen un mamulleri, şeker ve tuz gibi maddelerini olabildiğince azaltmalısınız.

 

>Öneriler:

 

Gece yatmadan önce acıktıysanız, muz, elma, salatalık ve ya havuç gibi vitamin değeri yüksek doyurucu ancak oldukça az kalori barındıran besinleri tüketmeniz önerilir.

 

Cips, çikolata, şekerli içecekler, meyve suları ve bisküvi gibi ne besin değeri olan ne de vücut sağlığına iyi gelen gıdalardan uzak durmanız önerilir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir