Beyaz Çay İle Zayıflama Yöntemi

Beyaz Çay İle Zayıflama Yöntemi

Kilo vermeye yardımcı çaylar arasında yeşil çayın yerini alan çay türüdür. Aslında beyaz çayın bitkisi diğer çaylarla aynıdır. Beyaz çayı diğer çaylardan ayıran özellik çayın en taze yapraklarının toplanarak sadece kurutma işleminden geçirilmesidir. Ancak sadece en taze yapraklardan olması dolayısıyla hasat döneminde az miktarda üretilmesi ve satış fiyatının yükselmesine sebep olur. Türkiye’de son yıllarda tanınmaya ve içilmeye başlanmıştır. Özellikle diyet sürecinde yardımcı olmaktadır.

BEYAZ ÇAYIN YAĞ YAKICI ÖZELLİĞİ

Diyetlerde en çok dikkat edilen nokta yağ yakıcı özelliği olan besinleri tüketmektir. Beyaz çay vücutta depolanmış yağları harekete geçirerek dışarı atılmasını sağlayan özelliğe sahiptir. Ayrıca kafein içermesi sebebiyle metabolizmanın hızlı çalışmasına da yardımcı olmaktadır. Ancak içeriğindeki kafein aşırı kullanımda uykusuzluk, selülit oluşumu gibi yan etkilere sebep olabilmektedir. Uzman tavsiyelerine göre günde 3 bardak beyaz çayın tüketilmesi ideal olarak belirtilmektedir.

NASIL DEMLENMELİDİR?

Diğer çaylar gibi yoğun işlemlerden geçmediği için hassas bir çay türüdür. O yüzden kaynattığımız suyu birkaç dakika beklettikten sonra bir fincan sıcak suya 1 yemek kaşığı çay koyarak 5 ile 7 dakika arası demlemek yeterli olacaktır. İdeal demlenmiş çay rengi açık sarı renktir. Farklı demleme önerileri de bulunmaktadır. Örneğin içerisine taze meyveler eklenerek demleme gibi…

KİLO VERME SÜRECİNDE NASIL TÜKETİLMELİDİR?

strong>

Bu süreçte olarak belirttiğimiz beyaz çayı diyetlerde ara öğünlerde kullanabiliriz. Tadındaki hafif meyvemsi tat tatlı isteğinizi de bastırmaya yardımcı olacaktır. Yağ yakıcı özelliğini etkin kullanabilmek için yemeklerden 1 saat sonra içilmesi tavsiye edilendir.

Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinme kararı aldığınızda taze meyve, sebze tüketmek, dengeli protein alımını sağlamak kilo verme sürecinde en sağlıklı yöntemdir. Kalıcı olarak zayıflama ve koruma yöntemlerinde sonuca ulaşıldığında da eski alışkanlıklara dönmemek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir