Turkuaz Ev Dekorasyonu ile evinize renk katın!

Turkuaz Ev Dekorasyonu

 

Kış günlerinde evimizde bahar sıcaklığını yakalayabileceğiniz turkuaz ev dekorasyon önerileriyle yaşadığınız alanda canlı renkler kullanarak pastel tonların etkisinden kurtulmak mümkün.Dekorasyonda turkuaz, zarifliğinin yanı sıra dikkat çekici özelliği ve yansıttığı enerji ile sizi kendinize getirecek renktir.

 

Turkuazlı Evler

 

Kış günleri yaklaşırken geride bırakmak istemediğimiz baharı evimize dahil ederek sevdiklerimizle beraber evin her alanında özgürce kullanabileceğimiz turkuaz rengi ile yaşadığımız alanı ilgi odağı haline getirebiliriz.Araştırmalara göre turkuaz kullanımının insanlar üzerinde rahatlatıcı ve stresten arındırıcı bir etkisi olduğu düşünülüyor. Turkuazın birçok renkle sağladığı uyum ise bize sağladığı büyük bir avantaj.

 

Turkuazlı Duvarlar

 

Turkuaz rengini duvarlardan başlayarak evimizdeki dekorasyonda kullanımı önemlidir. Duvarların bir kısmını turkuaza boyamak daha estetik bir görünüm sağlayacaktır. Çünkü tamamen turkuaz ile boyalı duvarlar içerisinde boğulmaktansa küçük detaylarla odayı renklendirmek gerekir. Örneğin odanızda belirgin kolonlar, şömine arkaları veya odanın bir duvardaki turkuaz desenli duvar kağıtları işinizi görecektir.

 

Turkuazlı Koltuk ve Sandalye Seçimi

 

Duvarlarda bahsettiğimiz üzere mobilya seçiminde de benzer bir konuya değinmek gerekirse içerisinde turkuaz rengi desenler bulunan koltuk döşemeleri seçilmelidir. Eğer kahverengi tonlarında koltuklara sahipseniz ve onlardan ayrılmak istemiyorsanız, turkuaz koltuk şalları hem temizlik hem şıklık açısından en uygun seçim olacaktır.

Her eve her bütçeye göre bayanların asla vazgeçemediği kırlentler turkuaz renkleri ile odamızda harika bir hava bırakabilir. Şal desenli, yanar döner kumaşlı turkuaz kırlentler son zamanlarda oldukça trend durumda.Koyu kahve tonlarında sandalye kullanıyorsanız, oturma minderleri için turkuaz çok uygun olacaktır.

&nb

sp;

Turkuaz Aksesuar ile Canlılık

 

Aksesuarın küçük detayları turkuaz seçimleriyle ilgi odağı yapabilirsiniz. Örneğin sizin için en önemli yeri olan çocuklarınızın resimlerini turkuaz çerçevelerle renklendirebilir onların değerini daha da ön plana çıkarabilir, eski masanızı turkuaz vazolar ile yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir